21.05.2021

19 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТОМ В.

19 травня - Міжнародний день боротьби з гепатитом В. Цей день затверджено Міжнародним альянсом боротьби з гепатитом у 2008 році. Гепатит - глобальна проблема охорони здоров'я: близько одного мільйона щорічних смертельних випадків обумовлено вірусними гепатитами, кожна третя людина у світі інфікована вірусом гепатиту В.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 3% населення України живуть із цим захворюванням.

Вірусні гепатити - група розповсюджених небезпечних захворювань, що вражають печінку людини. Захворювання починається поступово, протікає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит ще називають «ласкавий вбивця». Залежно від ступеня тяжкості та індивідуальних особливостей організму, інфекція може мати і незначні клінічні прояви: загальна слабкість, швидка втомлюваність, нудота, блювання, болі в животі, підвищення температури тіла, пожовтіння шкіри, слизових оболонок та склер. Саме гепатит є основною причиною цирозу і раку печінки.

Проблема поширення гепатиту В значною мірою зумовлена інфектогенністю вірусу (за межами людського організму він не гине щонайменше сім днів, зберігаючи здатність викликати інфекцію) і численними шляхами поширення. У високоендемічних районах гепатит В найчастіше поширюється від матері до дитини під час пологів (перинатальна передача) або в результаті впливу інфікованої крові (горизонтальна передача). Вірус також передається через шкіру та слизову при впливі інфікованої крові або рідин організму: зі слиною, менструальними, вагінальними виділеннями, сім’яною рідиною. Тобто передача гепатиту В можлива під час статевого акту, нанесення татуювань, використання лез для гоління та інших подібних предметів, заражених кров'ю, а також під час стоматологічних, хірургічних, косметологічних процедур.

Проблемою вірусних гепатитів в закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя займаються 9 кабінетів інфекційних захворювань (7 дорослих та 2 дитячих), де працює 17 лікарів–інфекціоністів (з них 6 дитячих). Консультування хворих на хронічні вірусні гепатити з призначенням противірусної терапії здійснюється у гепатологічному центрі КНП «Запорізька обласна клінічна інфекційна лікарня» ЗОР (б. Гвардійський, 142).

Вакцина проти гепатиту В доступна в світі з 1982 року і ефективна на 95%. ВООЗ рекомендовано проводити щеплення всім новонародженим. На сьогодні понад 140 країн світу включили вакцинацію проти гепатиту В до своїх Національних календарів щеплень, у тому числі з 2000 року - і наша країна. Медичні заклади міста в достатній кількості забезпечені вакциною проти гепатиту В.

Профілактикою гепатиту В є дотримання правил особистої гігієни; використання одноразових шприців і стерильних рукавичок при виконанні будь-яких ін'єкцій; використання методів бар'єрної контрацепції при випадкових статевих контактах; виконання профілактичної вакцинації за рекомендацією сімейного лікаря.

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання
Вiдбiрне